Реєстрація
Вхід
» »

Гнучкий графік: добре чи ні?

Вам доводиться поєднувати навчання і роботу, або ви змушені постійно відпрошуватися, щоб встигнути забрати дитину з садка? Всі ваші складності може вирішити вибір роботи з гнучким графіком. Давайте разом з фахівцями порталу робота у Броварах розглянемо плюси і мінуси гнучкого графіка з усіх боків.

Мінуси гнучкого графіка:

не всі керівники розуміють плюси гнучкого графіка і, як наслідок цього, виявляються глухі до прохань працівників;

ви не завжди будете "суміщатися" з колегами, працівниками в звичайному режимі, а значить, іноді, особливо коли потрібна порада або допомога, ви будете позбавлені її;

слід бути готовим до того, що деякі колеги будуть сприймати вас, обравшого гнучкий графік, як хитруна і неробу: "Звичайно, приходить в офіс до обіду, о працівник!", абсолютно ігноруючи той факт, що йдете ви з роботи пізно ввечері, коли вони вже давно сидять вдома і дивляться улюблений серіал;

"гнучким" співробітникам доводиться (особливо спочатку) проявляти чудеса відповідальності і самоконтролю, щоб виправдати довіру боса, який погодився на такі умови.

Плюси гнучкого графіка:

Якщо говорити про плюси роботи з гнучким графіком, то в першу чергу варто згадати задоволеність працівників можливістю моделювати свою зайнятість. У цьому випадку солідно збільшується і лояльність співробітників до компанії та її керівництва, які пішли на зустріч потреб своїх працівників. Навряд чи такі співробітники в найближчому майбутньому будуть розглядати вакансії, відкриті конкурентами, якщо їм тут комфортно працюється!

Не можна не згадати і про підвищення ефективності праці у працівників, які переведені на гнучкий графік роботи. І справа не в тому, що вони стали працювати пильніше "з подяки", а в тому, що тепер вони можуть повністю віддатися виконанню своїх обов'язків, не відволікаючись на переживання з розряду "Як би не спізнитися за донькою в садок! Відпустить бос чи ні?", або на необхідність нарешті прокинутися і зайнятися справою.

Крім того, можливість вибирати графік роботи благотворно впливає на стан здоров'я співробітників: вони, згідно з дослідженнями, менше хворіють, оскільки тепер їм не потрібно вести регулярну боротьбу з власним організмом, вперто не бажаючим прокидатися ні світ, ні зоря, щоб, минаючи дорожні пробки, вчасно встигнути в офіс. Крім того, їм не доводиться нервувати, судорожно намагаючись знайти компроміс між особистим життям і роботою. Таким чином, вони менше схильні до вигорання і депресій.

А значить, вам не варто втрачати можливість стати трохи щасливішими, і, якщо ваша робота стала для вас тягарем, ми радимо серйозно подумати про перехід на гнучкий графік або ж про пошук вакансій, які дозволять вам вирішити особисті проблеми і підвищити продуктивність вашої праці (і ваш дохід!) не на шкоду здоров'ю.

В наступній статті розбираємо: Зміни до КЗпП, березень 2016 а також Як боротися з професійним вигорянням.


21.03.2016 15:12
» »
Мы у Facebook


Реклама


Copyright Pracja.com.ua privacy policy