Реєстрація
Вхід
» »

Як знайти роботу людям старшого віку

Нещодавно один блогер намагався писати на цю тему, але поради видав порожні - "переконайте роботодавця в тому що ви йому підходите" (не сказано), "знизьте вимоги" , та інше... Тому сьогодні ми поспілкуємось з фахівцями порталу робота у Кіровограді, сподіваємось, у нас вийде краще.

Тема, звичайно, вкрай складна. Не будемо детально описувати стандартний алгоритм пошуку роботи, він схожий зі звичайним - точно також використовуйте сайти роботи, розміщуйте резюме і розсилайте їх самі.

Зупинимось на ключових моментах, помилки в яких найчастіше і відбувається.

Позиціонування

Коли людина тривалий час не може знайти роботу, і розуміє, що йому відмовляють з різних причини, однією з яких може бути вік, це дуже швидко починає відображатися в його поведінці. Чи не з винуватим виглядом він починає появляється на зустрічах з безпосереднім керівником, як ніби йому є за що вибачатися. Подібне позиціонування відштовхує ще більше, ніж день народження в резюме датований часом куликовської битви.

Це одна з найбільш важких і неприємних рис людської природи - люди які випромінюють відчай, замість бажання допомогти, викликають бажання якомога швидше розпрощатися. Принаймні в робочих відносинах це саме так.

Люди люблять турботу один про одного лише як хобі, впрягатися в одну лямку якої вони будуть тягти баржу по Волзі, воліють лише з тими, хто випромінює силу і впевненість. Тому як би важко не було, як би погано не було на душі, треба гнати від себе навіть натяк на зневіру. Звичайно, це коштує багато моральних зусиль, але з цим просто доведеться змиритися, іншого вибору все одно немає.

Зустрічаючись з людьми, потрібно вести себе як сильна людина. Навіть жодного натяку не повинно бути на прохання "посприяти" або інші прохання про допомогу. Себе потрібно вести як потрібний фахівець, якого у роботодавця є можливість найняти. Не хоче? Та й ладно, встали, пішли з піднятою головою і бадьорим духом. Спочатку буде важко, але потім саме ця поведінка пробудить у вас впевненість у собі, підвищить самооцінку, демонструючи таку поведінку ви почнете поважати самого себе, за те як проходите через складності, і це навіть на невербальному рівні згодом викличе повагу по відношенню до людей, з якими ви будете надалі зустрічатися.

З цієї ж причини не варто занадто зменшувати свої вимоги до вакансій, особливо на етапі перших переговорів. Коли здасться що переговори мало по малу рухаються до успіху, можна трохи, обережно демпінгнути. Але без надто сильного утиску своїх інтересів. Правильне позиціонування - один з наріжних каменів успішної кар'єри.

Акцент на майбутнє, а не на минуле

Люди, у яких до прикладу стаж сімдесят років в інформаційних технологіях люблять робити упор на це "досягнення" . В першу чергу говорять про свій величезний досвід. Ми б не радили робити основний упор саме на нього. Так, потрібно позиціонувати себе як висококласного досвідченого фахівця, але також необхідно цікавитися сьогоденням і майбутнім днем.

Дідуся обвішаного медалями всі поважають, але розуміють, що в битву його вже не пошлеш. Якщо роботодавець зрозуміє що ви цікавитеся розвитком, думаєте про те, які зміни у вашій галузі відбуваються прямо зараз і будуть відбуватися в майбутньому, як це роблять відносно молоді фахівці, це дуже сильно підніме вас в очах його.

В цьому загалом і є основна відмінність дорослої людини від молодої, у дорослого більше позаду, ніж попереду, і він зациклений на минуле, про сьогодення думає тільки в контексті думки "як би знайти місце біля обігрівача комфортніше, і щоб було спокійніше", цей світогляд потрібно гнати від себе чим далі - тим краще. Скажімо відверто - то що відбувалося у вашій кар'єрі п'ятнадцять років тому нікому не цікаво. Ми люди - діти життя. Нам цікавий сьогоднішній і завтрашній день.

Стиль

Навіть якщо ви за віком вже годитесь у бабусі чи дідуся, не потрібно одягати кокошник і брати в руки ключку, або одягати старі штани з начосом і картату сорочку. Повивчайте модні картинки, але не з молоддю, звичайно, а з дорослими моделями обох статей. Тільки студент може вийти на вулицю в старих шортах і рваною майці і все одно бути королем світу, якому належить майбутнє. Чим старша людина, тим більше їй потрібно піклуватися про свою зовнішність. Зовнішність і манери це одна з найважливіших складових успіху, особливо якщо доведеться працювати в компанії, більшість співробітників якої годяться вам у діти.

Розглядайте супутні ніші та фріланс

Все ж, іноді не варто робити упор на якусь одну справу, якій ви присвятили все життя. Пориньте в інше. Це не тільки розширить зону пошуку, але і додасть життю різноманітності, а різноманітність інтересів завжди гарно позначається на життя, особливо якщо ви дійшли до рівня деревного гриба, якого тільки ножиком можна сколупнути з рідного дерева.

Не бійтеся навчання новому, і частіше думайте про майбутнє, тільки це допоможе вам гідно працевлаштуватись.

Читайте також: Як перевіряють "грішки" при прийомі на роботу і Зміни у КЗпП, жовтень 2015.


19.10.2015 14:07
» »
Мы у Facebook


Реклама


Copyright Pracja.com.ua privacy policy