Новий рік починається з планів. Кожен раз ми обіцяємо собі стати краще у новому році, встигнути більше і витратити час на саморозвиток.
Як багато обіцянок Ви даєте собі кожен раз? Піти в тренажерний зал, покінчити з шкідливими звичками, знайти нову роботу, мислити позитивніше - цей список можна продовжувати нескінченно. Скільки із запланованого вдалося втілити в життя?
Як правило, 90% новорічних резолюцій так і залишаються словами,а частіше - всі 100%. Чому так відбувається, хіба ми не хочемо стати кращими?
Вся справа у тому, що більшість з нас просто не вміє правильно поводитися з часом. Ми занадто багато розпорошуємось по дрібницях, втомлюємося і нескінченно відкладаємо дійсно важливі завдання.
Перше, що потрібно зробити на шляху до супер організованого я, це прийняти той факт, що ми не можемо керувати часом. В добі завжди 24 години, а у тижні 7 днів. Проте в наших силах контролювати те, на що ми цей самий час витрачаємо.
Якщо ви ще не привчили себе вести список завдань - саме час виділити собі блокнот. Гуру тайм-менеджменту не рекомендують тримати все у голові. Її потрібно берегти і розвантажувати від непотрібного мотлоху.
У складанні списків справ на день теж є свої тонкощі. Так ,наприклад, не радять вести відразу кілька списків: для роботи, для дому, для себе. В такому випадку, після завершення якогось одного списку, перед вами постане завдання про вибір наступного - а це зайва витрата часу на прийняття невиправданих рішень. Крім того, чим більше джерел завдань, тим більше ймовірність, що деякі справи ніколи не виконаються.
Постарайтеся позбутися звички повертатися до одних і тих же питань знову і знову. Психологи давно довели, що середньостатистичний людський мозок здатний лише на 4-5 годин щільного інтелектуального навантаження. Беручи повторні рішення, ви витрачаєте свій продуктивний час даремно.
Наприклад, вам сьогодні треба сходити в банк. На початку робочого дня ви подумали про це і вирішили зайти туди після роботи. На обіді ви раптом згадали, що зараз у вас є вільний час і ви можете собі дозволити піти по своїх справах, але це все одно якось незручно. В кінці кінців, ви повернулися до початкового рішення - зайти в банк після роботи.
До чого це все? Фахівці радять обдумувати завдання тільки в перший момент прийняття рішення та безпосередньо перед виконанням. Тому, складаючи список справ, одразу відзначайте собі час і способи їх виконання. Навчіться довіряти своєму списку завдань - планування здорово збільшить вашу продуктивність!
Одне з найголовніших правил ведення списків - не відкладати на завтра. Не варто збирати справи, адже проблеми завтрашнього я завжди наздоганяють вас у цьому. Звичайно трапляються форс-мажорні обставини, які змушують нас переносити вирішення важливих питань. Все ж, частіше ми робимо це через відсутність мотивації і банальної ліні.
Для того, щоб не пропустити жодного пункту зі списку, ведіть чек-лист: відзначайте зроблене галочками, сердечками або закреслюйте - головне позначайте прогрес візуально. На додаток до всього, можете ввести для себе систему заохочень.
Слідкуйте за своїми успіхами. Проводьте розбір польотів щотижня: розбирайте і аналізуйте свої помилки. Не забудьте так само і відзначити свої успіхи.
Не здавайтеся! Запам'ятайте, що грамотне поводження з часом зробить вас вільніше і ефективніше.
Також рекомендуємо вам прочитати: Вам пора міняти роботу, якщо... і Зміни у КзПП, лютий 2017 року.