Реєстрація
Вхід
» »

Жінок-керівників в Україні вчетверо менше, ніж чоловіків

На посади керівників в Україні жінки претендують рідше за чоловіків. Співвідношення резюме і професійній у сфері "ТОП менеджери/керівники" - чотири до одного на користь чоловіків. Також жінки претендують на заробітну плату на чверть нижче, ніж бажають чоловіки.

Найбільше жінок керують в таких професійних сферах, як фітнес і краса, мистецтво та ЗМІ, наука та освіта, туризм, а також маркетинг. Однак і в цих галузях жінок менше, ніж половина. Найменша частка жінок у таких сферах, як видобуток сировини, антикризове управління, ІТ, виробництво, нерухомість і будівництво.

У процентному співвідношенні найбільшу кількість жінок-керівників роблять кар'єру у таких галузях, як наука і освіта, мистецтво, розваги та ЗМІ; спортивні клуби, фітнес, салони краси; туризм, управління персоналом і маркетинг. Проте навіть у цих сферах жінки складають менше половини всіх шукачів. А в останніх двох сферах (управління персоналом та маркетинг) їх всього третина.

Жінки значно рідше претендують на керівні посади, зарплатні очікування, як правило, у них також більш скромні. Наприклад, 44% всіх жінок-директорів вказали бажану зарплату на рівні 12 тис, ще 25% претендують на зарплати в діапазоні від 12 до 25 тис, десята частина оцінює свою роботу в суму до 36 тис грн., і стільки ж претендують на оплату до 60 тис грн. і більше 60 тис відповідно.

У чоловіків це розподіл виглядає дещо інакше. Так, мінімальні зарплати, на які б погодилися 44% керівників-чоловіків, знаходяться в діапазоні до 20 тис грн., третина шукачів зацікавлена в зарплатах 20-40 тис грн., 20% шукають роботу з зарплатою від 40 до 80 тис грн. А от значення в самому високому сегменті заробітних плат, на які претендує лише десята частина керівників, починається з 80 тис грн.

Є деяка різниця між рівнем професійного досвіду жінок і чоловіків. Серед чоловіків п’ять і більше років досвіду роботи мають 91% претендентів, в той же час серед жінок таких кандидатів лише 83%. Відповідно менш досвідчених фахівців (три-п’ять років досвіду роботи) серед жінок більше - 13% (чоловіків з такою кваліфікацією лише 7%). А ось недосвідчених керівників мало, як серед жінок, так і серед чоловіків. Менше, ніж три роки досвіду задекларували 5% жінок і 2% чоловіків.

Різняться чоловіки та жінки, і в тому, як визначають свої ключові навички та кваліфікацію. Наприклад, топ-10 чоловічих ключових кваліфікацій виглядає наступним чином: управління продажами, управління проектами, управління персоналом, ведення переговорів, управління виробництвом, В2В продаж, бюджетування, управління підприємством, організаторські навички, керівництво колективом.

У жіночому ТОП-10 ключових навичок з чоловіками збігаються п'ять ключових навичок: управління продажами, управління проектами, управління персоналом, ведення переговорів, бюджетування. Серед тих кваліфікацій, які відрізняються від чоловічих, - підбір персоналу, навчання персоналу, управління витратами, організація заходів, холодні продажі.

А ось відмінностей в освітніх характеристиках між чоловіками і жінками майже немає. Так, 90% керівників мають вищу освіту і в тій чи іншій мірі володіють англійською мовою. А ось МВА змогли отримати лише 8% топ-менеджерів чоловіків і 6% жінок.

Читайте також: Молоді люди частіше літніх не приходять на роботу з причини хвороби і Дивні прохання керівництва.


02.06.2015 11:14
» »
Мы у Facebook


Реклама


Copyright Pracja.com.ua privacy policy