Реєстрація
Вхід
» »

Право на винос, або Чому крадуть співробітники

Чому багато співробітники вважають громадські речі і ресурси своїми особистими? Наприклад, без сорому роздруковують новий роман Донцової на офісному принтері, забирають додому ручки, скріпки і поповнюють колекцію блокнотів брендованими примірниками? Як з цим боротися? Чи можна перемогти дрібне офісне злодійство? Про це сьогодні розповідають фахівці сайту робота у Миколаєві.

"Йду тільки на ту роботу, де можна хоч щось вкрасти. Якщо немає такої можливості, через деякий час звільняюся," - це відверте зізнання з популярного в соцмережах пабліка, на жаль, є установкою для багатьох наших співвітчизників.

Всі ми пам'ятаємо фразу з дитинства – "Все навколо колгоспне, все навколо моє!" Для багатьох працівників ця фраза, як не сумно, не жарт, а керівництво до дії. Крадуть майже все і майже все. А той, хто не краде, вважає, що має повне право користуватися ресурсами компанії, якій віддають кращі години свого дня. Зарплата – обов'язкова частина компенсації. Але часто недостатня. І вона доповнюється папером, ручками, флешками, зв'язком та іншими "дрібницями".

Які ресурси найчастіше присвоюють співробітники

1. Офісне приладдя

Ручки-листочки стали лідером рейтингу, так як їх зазвичай буває в достатку. Засунув у пакет пачку паперу або коробочку зі скріпками і - додому, по дорозі переконуючи себе, що "з них не убуде". З моєю знайомою працювала жінка, яку скоротили. Протягом двох тижнів вона щоранку заходив у контору, мовчки брала пачку паперу і так само мовчки виходила.

2. Зв'язок

Одна справа, якщо у Миколаєві захворіла тітонька з Київстаром, і вам незручно "провідувати" її через свій МТС. І зовсім інше, коли майже-чоловік їде в Копенгаген у відрядження, а ви посварилися напередодні. Пара дзвінків тітоньці легко загубиться в списку переговорів, а ось копенгагенська перемир'я, укладене в робочий час і з робочого телефону, розчарує навіть самого лояльного бухгалтера.

3. Засоби пересування

Бензин і час простою в пробках неможливо тарифікувати як телефонну розмову, чим часто користуються водії та їхні друзі-колеги. Довезти, забрати, перевезти, передати і пр.

Є і нестандартні варіанти використання транспортних засобів. Один мій директор був дуже розумною людиною, але машину водити не вмів. Найняв професіонала – молодого хлопця. Якось начальник призначив зустріч недалеко від офісу і вирішив пройтися пішки. Вийшов, звернув у провулок і по дорозі хотів зателефонувати водієві, щоб відпустити його додому. І тут він натикається на свою машину. Дверцята відчинені, поруч дві милі панянки, яких його водій вмовляє покатати на "своїй новій тачці". Начальник був розумним, тому зробив вигляд, що ні з тачкою, ні з її "власником" незнайомий. А хлопця він звільнив через тиждень. По іншому, звичайно, приводу.

4. Товар або продукт, що випускає організація

Тягнуть все. Якщо цукерки або ковбасу можна хоча б пояснити голодом, то ящик цвяхів в квартирі людини, у якого ні дачі, ні ремонту - банальна жадібність.

"У господарстві знадобиться" - ще одна фраза, яка є виправданням для багатьох, часто безглуздих, крадіжок. Беруть, бо не можуть не брати.

5. Час

Мабуть, не знайдеться жодної людини, яка б жодного разу не робила в робочий час щось особисте. Дзвінки мамі/дружині/чоловікові, перекури і чаювання, плітки, книги, соцмережі, ігри потайки на телефоні... Ці і подібні непомітні "дрібниці", які зжирають робочий час, оплачує роботодавець.

Чому крадуть співробітники: виправдання обвинуваченої сторони

- У мене маленька зарплата. Хоч чим-небудь її доберу.
- Я вже давно працюю в цій компанії і вважаю, що маю право... (подзвонити по робочому телефону, роздрукувати сторінку на кольоровому принтері тощо).
- Зло начальнику. Не треба було на мене кричати
- Нам не купують мило і туалетний папір, тому компенсую чим можу
- Мені потрібніше
- Не збідніють
- Куди їм стільки?

Читайте також: Як мотивувати себе на роботу і Зміни до КЗпП – серпень 2015.


11.08.2015 11:45
» »
Мы у Facebook


Реклама


Copyright Pracja.com.ua privacy policy