Реєстрація
Вхід
» »

Народні легенди про працевлаштування

Ледве приступивши до пошуку роботи, ми вже знаємо, що нашкодить цьому важливому процесу, а що навпаки - дуже навіть допоможе справі. Це знання ґрунтується як на особистому досвіді, так і на численних міфах про пошук роботи – так кажуть, так вважається, що так прийнято поступати. Позбавтеся від вантажу народних легенд, якщо ваша мета – знайти роботу.

Без "блату" на гарне місце не влаштуватися

Це, мабуть, самий головний стереотип – спадок від життя до ринкової економіки, коли хороші місця отримували завдяки родинним зв'язкам і хабарам. Потрібно розділити два поняття - "блат" і професійні зв'язки. У першому випадку - беруть "хорошу людину" на "тепле місце", на якому потрібно швидше сидіти, ніж працювати. Але задайте собі питання – скільки подібних трутнів може витримати компанія і не потонути? Власнику потрібен результат, а це означає, справжні професіонали і трудяги, які його можуть дати, а не чиїсь родичі. Професійні зв'язки – це ваш капітал. Це ваші колеги (теперішні та колишні), начальники, партнери, які вважають вас відмінним фахівцем, знають, на що ви здатні, і готові покликати вас за собою, рекомендувати і просувати. Влаштуватися на роботу за допомогою таких "знайомств" - відмінний варіант.

Освіта вирішує все

Хороший диплом, безумовно, запорука успішної кар'єри, але в житті з цього правила багато винятків – фахівці з червоними дипломами можуть працювати вантажниками, а заправляти корпораціями – випускники технікумів. Гарна освіта – лише підмога для людини, здатного правильно розпорядитися отриманими знаннями. Якщо ж його немає, потрібно витратити більше енергії і пройти більше обхідних доріг. Білл Гейтс, приміром, так і не отримав диплома про вищу освіту, і нічого – добре влаштувався.

Треба Відправляти резюме, тільки якщо відповідаєш всім параметрам

Зовсім не обов'язково. Роботодавець зазвичай вказує те, що хотів би отримати від майбутнього співробітника по максимуму, але на деякі відхилення готовий закрити очі. Це точно так само, як і ви шукаєте цікаву роботу в ідеалі, поруч з домом, з коротким робочим днем і великою зарплатою, але якщо така робота знайдеться трохи далі від дому – ну що ж, теж непогано. Ось і роботодавець певний недобір готовий пробачити, так що будьте сміливішими.

Співробітники без досвіду роботи нікому не потрібні

Неправда. В деяких місцях співробітники без досвіду навіть вітаються, наприклад, там, де практикуються особливі техніки продажу. Зазвичай перевчити складніше, ніж навчити. Крім того, все більше солідних компаній запрошують на роботу прямо зі студентської лави, щоб ростити кадри "під себе".

Інтернет - великий смітник і пристойну роботу там не знайдеш

В Інтернеті, звичайно, багато всякого, але факти вперта річ, згідно нашого дослідження, у 2015 році 21,6% претендентів знаходили собі роботу через сайти з працевлаштування, і цей відсоток зростає з кожним роком. Крім робочих сайтів, які реально допомагають з пошуком, є й інші можливості. Має сенс, наприклад, заходити на сайти цікавих вам компаній, заповнювати там анкету, стежити за розділами "вакансії".

Потрібно скласти одне гарне резюме

Правильно написати резюме стільки, скільки вакансій, на які воно розсилається. Вакансія і резюме претендента на неї – це завжди діалог, тому ваші відповіді повинні залежати від питань роботодавця. Одне професійне резюме як основа і десятки як варіанти – в одному щось краще прибрати, в іншому щось додати, в третьому поміняти місцями.

Не відповіли протягом тижня – значить відмова

Відправили резюме на вакансію своєї мрії або сходили на співбесіду, і кілька днів, як на голках, нервово поглядаючи на годинник і намагаєтеся не займати телефон – кому не знайоме очікування відповіді? Однак, рішення приймаються скрізь по-різному: в одній компанії людина потрібна терміново, краще б вчора, а в іншій – на перспективу, місяць в запасі є. Крім того, HR теж люди хворіють, йдуть у відпустку, бувають сильно завантажені роботою.

Зателефонуйте, дізнайтеся, коли чекати рішення, і запасіться терпінням, не припиняючи при цьому опрацьовувати інші варіанти.

Наступного разу розберемо: Що робити, якщо працівник просить підвищити зарплату?, а також Як розповідь про хобі може вплинути на кар'єру?


14.12.2015 14:26
» »
Мы у Facebook


Реклама


Copyright Pracja.com.ua privacy policy