У липні місяці до КЗпП України були внесені наступні зміни:
У виданні Відомості Верховної Ради України №26, ст. 515 був опублікований Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання батькам-вихователям додаткових соціальних гарантій" яким внесені зміни у главу XII "Праця жінок":
1. частина п’ята, статті 179 доповнена словами "крім прийомних дітей у прийомних сім’ях та дітей-вихованців у дитячих будинках сімейного типу";
2. у статті 186-1 слова "прийомних батьків" замінені словами "одного з прийомних батьків, одного з батьків-вихователів".
У цьому ж виданні на ст.516 був опублікований Закон України "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо випробування при прийнятті на роботу" яким внесені наступні зміни у главу III Трудовий договір КЗпП України:
1. Перше речення частини третьої статті 26 доповнено наступними словами і цифрами "осіб, обраних на посаду; переможців конкурсного відбору на заміщення вакантної посади; осіб, які пройшли стажування при прийнятті на роботу з відривом від основної роботи; вагітних жінок; одиноких матерів, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; осіб, з якими укладається строковий трудовий договір строком до 12 місяців; осіб на тимчасові та сезонні роботи; внутрішньо переміщених осіб";
2. частина третя статті 27 викладена у новій редакції: "До строку випробування не зараховуються дні, коли працівник фактично не працював, незалежно від причини";
3. перше речення частини другої статті 28 викладено у новій редакції: "У разі встановлення власником або уповноваженим ним органом невідповідності працівника займаній посаді, на яку його прийнято, або виконуваній роботі він має право протягом строку випробування звільнити такого працівника, письмово попередивши його про це за три дні";
4. частина перша статті 40 доповнена пунктом 11 такого змісту: "11) встановлення невідповідності працівника займаній посаді, на яку його прийнято, або виконуваній роботі протягом строку випробування".
Як завжди, на нашому сайті, ви може бачити найсвіжішу версію КЗпП України, а також його російський переклад на сторінці КЗоТ Украины на русском языке.
Також рекомендуємо вам прочитати: Як здобувачі шкодять собі при пошуку роботи? і Чи варто відгукуватися на вакансію, вимогам якої не відповідаєш?