Незадоволені люди оточують нас всюди і особливо вони дратують нас на роботі. Вони скаржаться на погоду, пробки, сусідів, родичів. Якщо у них немає роботи - все погано, якщо вона є, то обов'язково найгірша у світі. Зарплата маленька, шеф несправедливий, добиратися довго, офіс холодний. При цьому вони абсолютно нічого не роблять, щоб змінити власне становище.
Однак, невдоволення і навіть злість можна направити в позитивне русло. І це принесе вельми несподівані плоди. У нас є кілька порад, як це зробити.
Один раз висловіть собі або близькій людині все, що вам не подобається. Можна виписати весь негатив на листку паперу, перераховуючи причини вашого невдоволення. Пишіть все, що хвилює. Не забудьте згадати керівництво, яке вас не цінує, колег, які базікають зайве і ту неприємну лифтершу, яка зіпсувала вам настрій, ледве ви переступили поріг офісної будівлі. Відірвіться по повній.
Коли закінчите перераховувати дратуючи вас фактори, не поспішайте викидати листок. Докладно розберіть кожен пункт. Наприклад, вам здається, що шеф незаслужено позбавив вас премії. Та що там здається, ви просто в люті. Ви ж працювали більше всіх, завжди приходили вчасно, звіти здавали хвилина в хвилину. Так? А якщо ви згадайте, що в останньому звіті була помилка, а ви виконали план тому, що вам допомагав весь відділ?
Замість злості краще направте енергію на складання нової стратегії власної продуктивності. Врахуйте всі помилки, щоб уникнути їх в майбутньому. Проаналізуйте, що саме у вашій роботі не влаштовує керівництво і зробіть висновки.
Якщо ж ви насправді були позбавлені премії абсолютно незаслужено, і це повторилося не в перший раз, можливо, варто вживати більш радикальні заходи. Як варіант - поговоріть з вищестоящим керівництвом, наведіть конкретні факти, а краще - цифри, які демонструють вашу продуктивність. Найголовніше - не бійтеся діяти. Ніхто за вас цього не зробить.
Одним списком вам явно не обійтися. Але якщо діяти комплексно, все можливо. Дуже важливо перестати шукати собі виправдання. Я нічого не встигаю, тому що шеф дає мені непосильні завдання. Я такий талановитий, а мені платять копійки. Велика зарплата тільки у тих, у кого великі зв'язки. Та забудьте ви про це! Якщо ви не можете розпланувати власний робочий день, в цьому ніхто не винен. Припиніть скаржитися і спробуйте виконати ці рекомендації:
- Не беріть на себе завдання, які фізично не зможете зробити. Ведіть план виконаних проектів, чітко відстежуючи, куди ви витрачаєте 8 годин робочого дня.
- Адекватно оцінюйте свої можливості. Якщо впевнені, що гідні більшого - шукайте більшого. По-справжньому талановитого фахівця заберуть з руками і ногами.
- Не дивіться на інших. Ви давно йшли на підвищення, але замість вас підвищили брата головного бухгалтера? Розкажіть про це керівництву. До вас не прислухалися? Пробуйте шукати роботу в іншому місці або доведіть своєю працею, що ви - найкращий кандидат на нову посаду.
- Не відкладайте на понеділок, наступний четвер або початок місяця те, що ви можете зробити вже зараз.
Забудьте про негаразди і подивіться на своє життя під іншим кутом. Пам'ятайте, що тільки від вас залежить ваш завтрашній день, але для цього потрібно наполегливо працювати і вірити в себе.
Наступного разу поговоримо: Не знаєте як домагатися збільшення зарплати? і Приховане маніпулювання керівником.