Реєстрація
Вхід
» »

Як вести себе на співбесіді з роботодавцем

Співбесіда при влаштуванні на роботу — найважливіший етап. Практика пошуку та відбору кадрів свідчить, що вміло подати себе іноді не можуть навіть гідні кандидати.

Ви можете бути чудовим фахівцем з чудовою освітою і досвідом, але на роботу візьмуть не вас, а того, хто краще вміє подати себе на інтерв'ю.

Збираючись на співбесіду, потрібно підготуватися до питань, які вам зададуть. І хоча на співбесіді інтерв'юер зазвичай в тій чи іншій мірі імпровізує, існує низка питань, які можуть бути задані з високим ступенем ймовірності.

Розкажіть про себе

Неприпустима відповідь: "В резюме і так все написано". Відповідаючи, не розповідайте розлогу автобіографію, Краще розповісти коротко про освіту, а потім описати досвід роботи. Згадайте свої сильні сторони, згадайте ваші досягнення, проаналізуйте риси характеру (наприклад, притаманні вам звичка доводити справу до кінця, ентузіазм, цілеспрямованість). Не забувайте і про додаткову освіту, стажування та тренінги за фахом. Чому ви готові розглядати пропозицію про нову роботу?

Головне - це не показати себе бідною людиною. Якщо у вас зараз є робота, обов'язково скажіть про неї що-небудь гарне, і тільки після цього згадайте якийсь момент або моменти, які вас не влаштовують. Якщо її немає, то постарайтеся переконати адресата в тому, що ви і без роботи впевнено стоїте на ногах. І не в якому разі не треба говорити про конфлікт, навіть якщо він мав місце, і звинувачувати свого колишнього роботодавця.

Чому ви перейшли з такої-то фірми в таку-то?

Інтерв'юер задає зазвичай такі питання, відштовхуючись від вашого резюме. Відповідаючи, керуйтеся нашою рекомендацією з попереднього питання. Тут головна порада така ж як і в попередньому питанні, мінімум негативу і поганих слів в бік колишнього роботодавця.

Розкажіть про свої найважливіші досягнення?

У таких випадках навіть якщо це не зазначено в питанні, маються на увазі професійні досягнення. Продумайте список своїх найбільших досягнень за останні 5 років. Наведіть цифри, щоб інтерв'юер міг оцінити ступінь вашого успіху. Якщо ж вас не запитають про досягнення, по можливості знайдіть момент щоб про них розповісти.

Які у вас були невдачі або промахи на роботі?

На це запитання можна відповісти коротко: "Так, були". І витримати паузу. Якщо інтерв'юер попросить навести приклади. Не вказуйте в якості прикладів свої найбільш великі промахи. Головне, щоб, назвавши промах, ви показали, як ви самі його виправили і позбавили компанію від неприємностей.

Якщо вас візьмуть на роботу, якими будуть ваші перші кроки?

Питання часто задають претендентів на місця менеджерів і адміністративні посади. Слід показати свою обізнаність та вміння проявляти ініціативу. Але не перестарайтеся, виявляючи готовність не залишити каменя на камені. Остерігайтеся також пропонувати зміни, якщо у вас не було можливості ознайомитися з положенням справ.

Які у вас є питання?

Не можна, як це роблять деякі, сказати: "Спасибі, мені все ясно". Доречними будуть питання: про історію діяльності компанії; про місце вакантної посади в структурі організації; про режим праці; про тривалість випробувального терміну; про грошову винагороду.

Зрозуміло, це не всі питання, що часто задаються. Інтерв'юери можуть цікавитися здоров'ям, сімейним становищем, житловими умовами і багатьом іншим. І само собою зрозуміло можуть бути різноманітні суто професійні питання.

Коротко підсумуємо.

Можна давати нескінченні поради, але всі вони будуть марні, якщо немає розуміння головного – перед роботодавцем повинен постати спокійний і впевнений у собі професіонал, адекватна і доброзичлива людина, налаштована позитивно.

Читайте також: Шахрайства кадрових агентств - як не потрапити на вудку шахраїв і 12 головних помилок в резюме - які найпоширеніші помилки роблять шукачі, складаючи своє резюме.


19.05.2015 12:04
» »
Мы у Facebook


Реклама


Copyright Pracja.com.ua privacy policy