Співбесіда. Від цього простого слова більшість з нас кидає в холодний піт. Не потрібно бути кадровим фахівцем, щоб розуміти - особиста зустріч з роботодавцем є найважливішим етапом при працевлаштуванні. Якщо не доленосним.
Ми вже розповідали, на що дивляться і що відзначають роботодавці в першу чергу.
Сьогодні Pracja.com.ua поділиться з вами стратегією відповіді на 5 найпоширеніших питань робочого інтерв'ю.
Отже, мабуть, будь-хто, хто хоч раз проходив співбесіду, стикався з цим філософським питанням рекрутера - чому ви хочете працювати саме у нас? Зрозуміло, тут не можна відповідати «у лоб». Навіть якщо в конкретній компанії вас приваблює лише заробітна плата, потрібно знайти більш сентиментальна причину.
HR-фахівці наполегливо рекомендують готуватися до розмови і дізнатися якомога більше інформації про компанію-роботодавця.
По-перше, це допоможе аргументовано пояснити, чому саме вас зацікавила дана пропозиція роботи. У той же час, це додасть бали вашій кандидатурі у процесі прийняття остаточного рішення.
Наступне, про що повинен дізнатися кожен пристойний роботодавець - чому ви звільнилися з попереднього місця роботи? Не потрібно бути занадто відвертим, відповідаючи на це питання. Тим більше не варто скаржитися і критикувати свого колишнього роботодавця. Дотримуйтеся позитивного настрою і придумайте більш шляхетну причина звільнення.
Наприклад, скажіть, що забажали спробувати себе в іншому проекті, або на новій посаді.
Чомусь ейчари люблять питати - ким ви бачите себе через 5 років? Секрет в тому, що тут роботодавець не чекає від вас докладного плану дій. Йому просто хочеться дізнатися про масштаби ваших мрій і спробувати поєднати їх з планами бізнесу.
Наприклад, якщо ви плануєте піти в декрет через 3-4 роки, претендуючи на керівну посаду - про це краще сказати ще не співбесіді.
Чому ми повинні взяти саме вас - питання, яке здатне поставити в глухий кут навіть самого досвідченого фахівця. У стресовій ситуації складно пригадати всі свої заслуги і привабливі сторони. Крім того, в силу нашої культури і ментальності, ми не звикли розхвалювати себе.
Однак сучасні hr-фахівці запозичили це «негуманне» питання у західних колег і тепер навіть токарю з 30-річним стажем доводиться щось відповідати.
Радимо заздалегідь підготуватися і завчити напам'ять всі свої професійні переваги.
Розкажіть про свої досягнення на попередньому місці роботи - мабуть, головне питання, яке покаже вас як професіонала з усіх боків.
Насправді про це ви повинні були написати ще в резюме. Успішно закриті проекти, суми чеків за угоди і будь-які інші результати роботи - найкраще розкажуть про вашу компетентність.
Обов'язково підготуйте список ваших досягнень: який прибуток ви принесли компанії за час своєї роботи, що покращилось з вашим приходом - а що погіршився зі звільненням, кількість успішних проектів - і все, що зможе продемонструвати вашу ефективність.
В наступній статті поговоримо: Помилки під час пошуку роботи, а також Декілька способів перевірити роботодавця.