Реєстрація
Вхід
» »

Помилки під час пошуку роботи

Пошук роботи не обмежується розміщенням резюме на популярному джобсайті. Працевлаштування - довгий процес. Ми вже писали, що зараз він займе у середньому 4-6 місяців.

70% претендентів мають проблеми з пошуком роботи.

Знайти винних тут непросто: з одного боку роботодавці, які шукають не працівників а героїв. З іншого - кандидати, що штурмують ринок зайнятості без підготовки.

Тепер недостатньо бути виконавчим і компетентним. Роботодавці відбирають працівників за психотипом, темперантом, знакам зодіаку... Влаштовують багатогодинні тестування і багаторівневі співбесіди.

Здобувачі зізнаються, що іноді робоче інтерв'ю нагадує допит з тортурами. А з оголошень про роботу складається враження, що шукають не працівника, а друга: товариського, з почуттям гумору, який захоплюється спортом.

Будемо відвертими, знайти роботу на «10 з 10» з першого разу - швидше вдача, чим заслуга здобувача. Працевлаштування - стратегія і тут повно «підводних каменів».

Отже, 3 основні помилки здобувача.

Резюме.

Правил і шаблонів резюме написано не один десяток. Але досі ніхто не вивів формулу «ідеального резюме».

Досвід і дослідження Pracja.com.ua допомогли назвати 5 корисних рекомендацій:

Супровідний лист.

Найчастіше кандидати нехтують цією частиною пошукової рутини - а даремно. Супровідний лист, звичайно, не обов'язковий, і резюме розглянуть і без нього. Але з ним відгук стає особистим і таргетованим, що збільшує шанси дійти до співбесіди.

Не варто ставитися до супровідного листа як до формальності. Наприклад, часто пишуть - зацікавила вакансія, хочу працювати в "Компанії-N" та інші очевидні речі.

Супровідний лист - шанс запам'ятатися, тому поставтеся до нього також відповідально.

10-15 речень достатньо. Дотримуйтеся простої, зрозумілої мови без професійного жаргону і формалізмів. Розкажіть, чому зацікавила вакансія і що корисного придбає компанія з вашим приходом.

Запам'ятайте, рекрутер витрачає на резюме від 15 до 30 секунд. Тому на цьому етапі завдання листа - зацікавити роботодавця уважніше вивчити анкету кандидата.

Співбесіда.

80% співбесід закінчуються відмовою.

Запрошення на особисту розмову - маленька перемога, але не час розслаблятися. Це без перебільшення найважливіший етап. Тут роботодавець знайомиться, придивляється і оцінює кандидата як професіонала, і як людину.

Захід нервовий і відповідальний. На цьому етапі часто вирішуються питання майбутньої посади, зарплати і, взагалі, закладаються стосунки з керівництвом.

До співбесіди потрібно готуватися. Ми зібрали кілька порад.

Дізнайтеся якомога більше: чим займається, коли заснована, конкуренти. Постарайтеся вивчити корпоративну культуру. Психологи радять приходити на співбесіду в одязі близькому по стилю компанії: носять костюми-надягніть костюм, вітають креативність - дайте волю фешн-фантазії.

20% роботодавців визначають долю кандидата за перші 20 секунд.

Впевненість і спокій. Розмовляйте розмірено. Підтримуйте зоровий контакт і посміхайтеся.

Питання - ось чого бояться здобувачі. Поспішаємо заспокоїти, правильних відповідей немає. Запитуючи хитромудрі і деколи дивні речі, ейчари хочуть побачити реакцію,а не оцінити ерудицію.

Дізнайтеся, як відповісти на 5 питань, які точно зададуть на співбесіді.

Задавайте питання. Обговоріть нюанси роботи до і прийміть виважене рішення. Детальніше про питання, які повинен задати кожен претендент на співбесіді - читайте у статті Які питання потрібно задавати на співбесіді. Пам'ятка для шукача.

У наступній статті поговоримо: Зміни до КЗпП, червень 2017, а також 8 помилок здобувачів при відгуку на вакансію


26.06.2017 14:16
» »
Мы у Facebook


Реклама


Copyright Pracja.com.ua privacy policy