Реєстрація
Вхід
» »

Якщо ваша професія завтра помре?

Штучний інтелект, електромобілі, багатозадачні роботи і літаючі дрони - вже давно не фантазія, а сьогоднішня реальність. Що робити, щоб не виявитися зайвим на цьому святі майбутнього вже через 10 років?

У світі, де будинки друкують на принтері, а людей лікують роботи, людина може легко втратити своє місце. Що вже говорити про вузькопрофільних фахівців, зосереджених виключно на власній професії, які десятки років не виходять за рамки посадових інструкцій.

Важливо розуміти, що часи, коли бухгалтер займався тільки бухгалтерією, продавець - продажами, а лікар - лікуванням, закінчилися. І щоб займати гідне місце на ринку праці, ми просто зобов'язані постійно розширювати свої знання, удосконалювати навички та освоювати нові напрямки.

Якщо ви думаєте, що до нас технології дійдуть нескоро, озирніться навколо - вони вже тут. І ті, хто не готовий це прийняти, на жаль, ризикують залишитися за бортом.

Про що варто задуматися?

Експерти рекомендують звернути увагу на біологію, енергетику, генетику і штучний інтелект. Особливо тим, хто тільки обирає майбутню професію. Це пов'язано з розвитком технологій, переходом на відновлювану енергію і, на жаль, з біологічним тероризмом.

Що вам робити з цією інформацією?

Варіантів кілька:

- Як мінімум можна продовжувати сподіватися, що все це вас не торкнеться. І це дуже ймовірно, принаймні в найближчі пару десятків років.

- Зайнятися професійним і особистим розвитком. А саме: розглянути альтернативні варіанти діяльності - записатися на курси з абсолютно нової для вас дисципліни, спробувати себе в незвичній ролі, більше читати і аналізувати прочитане. Але головне - навчитися застосовувати всі отримані знання на практиці, не боятися розширювати список своїх навичок і підвищувати рівень експертності в обраних напрямках.

- Подумати про підростаюче покоління. Якщо у вас є діти, нехай навіть вони вчаться в початковій школі, варто серйозно подумати над їх майбутньою професією. Ми радимо насамперед орієнтуватися на таланти, вміння та бажання самої дитини, але при цьому зіставляти всі ці дані з трендами майбутнього. Все, що пов'язане з штучним інтелектом, однозначно буде затребуване. Також, швидше за все, люди не перестануть хворіти і їсти. А значить, медицина, сфера харчування залишиться на плаву.

Вище ми говорили про біологію, енергетику, генетику та ІТ технології. Загалом, є з чого вибрати.

Ну що, страшно? Зміни це завжди хвилююче, але треба бути до них готовими, щоб все пройшло максимально безболісно й приємно для вас.

Пам'ятайте важливо не стояти на місці, розширювати свої знання в різних областях і ніколи не здаватися. Не з'явився ще той Термінатор, який зможе затьмарити безмежні можливості людського мозку!

Наступного разу розберемо: Як відповісти на 5 найбільш каверзних питань рекрутера і Робота без диплома: як побудувати кар'єру і заробити мільйон.


12.06.2017 12:26
» »
Мы у Facebook


Реклама


Copyright Pracja.com.ua privacy policy