Реєстрація
Вхід
» »

Робота без диплома: як побудувати кар'єру і заробити мільйон

Багато роботодавців в Україні бажають бачити своїх співробітників з вищою освітою, тому життєвий маршрут більшості людей полягає в алгоритмі школа-ВУЗ-робота. Але можна піти й по іншому шляху: не витрачати час на освіту і відразу відправитися за досвідом. Давайте розглянемо які перспективи є у людей без диплома.

Вчитися чи не вчитися?

60-70% вакансій на ринку праці вимагають вищої освіти. Однак, українських фахівців, що вийшли з ВНЗ, все одно доводиться доучувати на місці, диплом дає зрозуміти, що людина закінчила ВНЗ і можливо володіє теоретичними знаннями і посидючістю.

Якісь сфери дійсно вимагають широкої теоретичної бази, наприклад, лікар не може виписувати лікування, не знаючи нічого про фізіологію людини. Іншим фахівцям просто потрібна скоринка, наприклад, коли працівник, який пройшов усі щаблі на виробництві, не може стати технічним директором.

Найчастіше так і відбувається: ази професії працівник освоює і без освіти, а коли починає рухатися по кар'єрних сходах - впирається в глухий кут. У цих випадках для просування доводиться вчитися очно-заочною, або заочною формою навчання і таки отримувати диплом. Багато хто спеціально відразу ж йде за досвідом і по мірі необхідності відправляється на навчання.

Ще один аргумент на користь диплома - широкий кругозір як специфічний, так і в суміжних сферах. Працівники з освітою завдяки теоретичній базі бачать загальну картину, що допомагає їм легше розуміти зв'язки між процесами і швидше вирішувати завдання.

Такий пробіл можна заповнити самонавчанням. На вузівських сайтах є освітні програми, ваше завдання - самостійно простудіювати сучасні підручники з перерахованих дисциплін. Допомагають розширити кругозір новинні і аналітичні статті з необхідної сфери. Так на співбесіді вдасться довести, що і без освіти можна володіти не меншою обізнаністю та ерудованістю, ніж людині з дипломом.

Рекрутери кажуть, що керівники частіше віддають перевагу більш кмітливому, активному і досвідченому кандидату, незалежно від наявності освіти. Виняток - випадки, де освіта обов'язкова (наприклад в структурах, медицині). Також фахівці рекомендують претендентам без диплома на співбесідах робити наголос на наявному досвіді, ідеї, бажанню працювати. Доведеться постаратися, так як між двома рівними кандидатами перевагу все ж віддадуть освіченому.

Де робити кар'єру без диплома?

Люди без скоринок часто можуть знайти роботу більш цікаву й живу, ніж офісну працю. Подекуди все-таки знадобляться деякі сертифікати, а десь можна обійтися лише талантом і працьовитістю.

Індустрія краси та фітнесу

Така робота більше підходить дівчатам, хоча в цю індустрію приходить все більше чоловіків. Освоїти професію перукаря, масажиста, візажиста, майстра манікюру досить легко, якщо ви любите красу і людей.

Сфера IT

Роботодавці, приймаючи на роботу співробітника для IT, звертають увагу на реалізовані проекти і завдання, які виконував фахівець. Диплом тут рідко грає роль, однак освоїти одне з ремесел IT все одно доведеться самостійно.

Віддалена робота

Робота на фрілансі знайдеться для кожного: пишіть тексти, ведіть онлайн-проекти, працюйте з контентом, малюйте дизайн, влаштуйтесь у підтримку користувачів, створюйте програми. Від віддалених працівників вимагають тільки досвід, працьовитість і бажання розвиватися.

Продажі

У продажу часто не вимагають диплом, але вам знадобиться добре підвішений язик, навички комунікації, вміння домовитися і догодити потенційному клієнту. Починаючи з маленької фірми чи магазину, можна вирости до великих компаній і продуктів.

Робітники і виробничі професії

У робочих професіях теж є кар'єрний ріст: такі працівники з досвідом отримують нові категорії. Існують сотні історій, коли роботягам вдалося дослужитися до начальників і директорів, але для цього доведеться пройти довгий шлях.

Нерухомість

Ріелторської майстерності можна навчитися лише на практиці, тому тут освіти також часто не потребують. Зарплата залежить від сегмента: продавці елітної нерухомості заробляють набагато більше рядових офісних співробітників.

Туристичні агенції

Хоч для туризму і існують освітні програми, фірми не соромляться брати на місця людей без диплома. Кажуть, освоїти це ремесло нескладно, однак рости нікуди, хіба що перейти в більш велику фірму.

Сфера обслуговування

Щоб стати офіціантом, досить пройти навчання на місці. Хороших офіціантів ставлять адміністраторами залу, а якщо і це гарно виходить, начальство візьме співробітника на місце керуючого.

HR

Для роботи з персоналом не обов'язково мати профільну освіту. Багато приходять в HR після того, як відпрацювали роки на інших посадах. Так що перекваліфікуватися у менеджера з персоналу не становить складнощів.

Страхування

Страховими агентами можуть стати і вчителі, і колишні бізнесмени. Спочатку приготуйтеся працювати з людьми, а далі є можливість вирости до керівника відділу або переїхати в більш престижний відділ.

Мистецтво

Будь-яке творче захоплення, чи то пісні або танці, можна монетизувати. Знайдіть таких же авантюристів і зберіть колектив для виступів в ресторанах і барах. А художники влаштовують виставки, малюють на замовлення або продають свої картини.

Підтримка і консультування

Компанії беруть на підтримку і студентів, і вільних молодих людей. Після короткого навчання довіряють відповідати на дзвінки клієнтів і допомагати їм з вирішенням проблем. Також можуть посадити на «холодні» дзвінки або дати обдзвонювати клієнтську базу.

Свій бізнес

Візьміть самого себе на роботу. Однак потрібно стартовий капітал або інвестори, які підтримають ваше підприємство на перших порах. В таку роботу доведеться вкладати всі свої сили і час, які можуть окупитися, так і піти в нікуди.

Також рекомендуємо вам прочитати: Декілька способів перевірити роботодавця і 5 методів співбесіди.


31.07.2017 12:46
» »
Мы у Facebook


Реклама


Copyright Pracja.com.ua privacy policy