Реєстрація
Вхід
» »

5 методів співбесіди

Плануючи сценарій співбесіди, необхідно заздалегідь визначити його мету і методи. Не всі способи інтерв'ю ефективні і доцільні.

Наприклад, групова співбесіда часто не приносить результату, а лише збиває роботодавця.

Ми обрали 5 найбільш ефективних методів співбесіди.

1. Структурована співбесіда

Розмова один на один, в ході якої ейчар задає стандартні питання про освіту, досвіді, плани, навички і так далі. Це типовий метод роботи, і, за статистикою, є найбільш популярним.

В процесі структурованої співбесіди можна оцінити, наскільки кандидат підходить компанії у відповідності з заданими критеріями.

2. Ситуаційна співбесіда

Тут завдання кадрового фахівця — перевірити кандидата у роботі і поспостерігати за ходом роздумів. Здобувачеві задаються гіпотетичні ситуації та умови, а він повинен спробувати їх вирішити в режимі реального часу.

Підсумок інтерв'ю — приблизне уявлення того, як кандидат буде справлятися з роботою.

3. Проективна співбесіда

Дуже схоже на ситуативну, але використовується рідше. Методика полягає в тому, що всі акценти з кандидата переносяться на третю особу.

Інтерв'юер так само задає гіпотетичні завдання і просить здобувача прокоментувати дії людей, що опинилися в тій чи іншій ситуації. Прийом спрямований на дистанціювання від власного досвіду. Таким чином HR отримує достовірну інформацію про кандидата та його цінності.

Наприклад, щоб дізнатися причину звільнення з попереднього місця роботи можна запитати: «За що найчастіше звільняють?» або «Як Ви думаєте, яка найпоширеніша причина звільнення в Україні?».

4. Співбесіда за компетенцією

Найдовше інтерв'ю з усіх. Зазвичай цей метод використовують для повторного співбесіди.

Тут докладно запитують про навички і специфічні компетенції. Як правило, на співбесіді присутній не тільки кадровий працівник, але і ведучий профільний фахівець.

5. Стресова співбесіда

Нестандартний метод. Залежно від мети використовують кілька прийомів організації подібного інтерв'ю.

Мета — оцінити стресостійкість: рекрутер задає особисті, провокаційні питання, порушує норми поведінки і відкрито йде на конфлікт.

На конфліктність перевіряють топ-менеджерів, менеджерів з продажу, операторів служби підтримки.

Мета — дізнатися хід думок, перевірити рівень креативності та оцінити здатність знаходити вихід з нестандартних ситуацій: кадровий фахівець задає дивні питання, логічні задачі та абсурдні ситуації. Подібні співбесіди називають brainteaser (головоломка).

Наявність нешаблонного мислення перевіряють у творчих професій, що вимагають оригінальності і гнучкого розуму.

В наступній статті поговоримо: Як одягтися на співбесіду і про Зміни у КЗпП, серпень 2018 року


06.11.2017 12:02
» »
Мы у Facebook


Реклама


Copyright Pracja.com.ua privacy policy