Реєстрація
Вхід
» »

Основні помилки при складанні супровідних листів

Супровідний лист – один з найбільш важливих інструментів при пошуку роботи. І якщо резюме можна назвати "візитною карткою претендента", то супровідний лист (Cover Letter) є, свого роду, заочною самопрезентацією на віртуальному попередньому бліц-інтерв'ю. Причому важливість цієї "бліц-співбесіди" важко переоцінити: адже, не пройшовши його, ви не зможете потрапити на реальну співбесіду. І вже тим більше не отримаєте бажану роботу.

Ось чому правильно складений супровідний лист має таке велике значення, особливо коли мова йде про пошук роботи в умовах кризи. Тому в цій статті ми з фахівцями порталу робота у Полтаві давайте поговоримо про основні помилки, що зустрічаються при складанні супровідних листів.

Отже, які помилки в частині супровідних листів здобувачі здійснюють найчастіше?

Найпоширеніша помилка шукачів роботи – це відправка резюме без супровідного листа.

Залишається лише гадати, на що розраховують такі здобувачі. Можливо, вони лінуються витрачати час на підготовку супровідних листів: думають, що робота і так "сама їх знайде". Ну а друга помилка, мабуть, у тому, що вони просто не знають, що писати у супровідних листах.

Що ж, давайте пройдемося по помилках по порядку.

1. Підміна супровідного листа його імітацією – загальними, нічого не значущими, словами або "супровідними фразами".

У цьому випадку супровідний лист ніби і є, але, насправді, краще б його не було. Оскільки таке "послання" може тільки нашкодити.

Адже якщо претендент не може написати нормальне супровідний лист, у роботодавця виникає безліч сумнівів:
А чи здатен цей здобувач викладати свої думки?
А чи були у нього реальні успіхи і досягнення у роботі?
А чи є у нього достатня мотивація, раз він не хоче витрачати часу на написання Cover Letter?

2. Відсутність логічної послідовності, сумбурність викладу.

Щоб донести до роботодавця свою думку (що ви є тим самим ідеальним кандидатом на цю посаду) супровідний лист повинен мати чітку логічну структуру.

3. Граматичні помилки.

Граматичні помилки у супровідному листі так само неприпустимі, як і у самому резюме. Так що краще не поспішати з відправкою листа, а спочатку уважно перевірити його на наявність помилок. Можливо, варто дати прочитати текст комусь із друзів або родичів.

4. "Сліпе" копіювання шаблону супровідного листа, взятого в Інтернеті, у знайомого або десь ще.

Супровідний лист повинен відображати вашу конкретну специфіку та відповідати потребам роботодавця. Це має бути ваше власне "дітище".

5. Відправка одного і того ж супровідного листа на будь-які вакансії без розбору.

Кожна вакансія і ситуація роботодавця по-своєму індивідуальна, і це обов'язково має бути враховано. Адаптувати під кожну вакансію потрібно резюме та супровідний лист.

6. Використання одного і того ж супровідного листа незалежно від конкретної ситуації.

Так, наприклад, супровідний лист, що надсилається на опубліковану вакансію, повинен відрізнятися від листа в ситуації, коли вакансія не публікувалася, але ви припускаєте, що, можливо, вона є.

Аналогічним чином повинні відрізнятися супровідні листи, що надсилаються роботодавцям і рекрутинговим агентствам.

7. Відгук на вакансії на сайтах з роботи без супровідних листів.

Вакансії на сайтах по роботі, а також на сайтах самих роботодавців, в цьому сенсі нічим не відрізняються від ситуації, коли ви відправляєте CV безпосередньо на e-mail.

Читайте також: Чому пошук персоналу може тривати дуже довго і не закінчитися нічим і Як розмовляти по телефону при пошуку роботи.


24.08.2015 12:32
» »
Мы у Facebook


Реклама


Copyright Pracja.com.ua privacy policy