Реєстрація
Вхід
» »

Чому пошук персоналу може тривати дуже довго і не закінчитися нічим

Сьогодні ми хочемо поговорити про найм персоналу. Переглядаючи українські сайти з вакансіями помітно, що деякі вакансії активні місяцями, їх оновлюють раз або кілька разів на тиждень. Але пошук не дає результату, компанії грають в постійний пошук, змінюючи одного кандидата на іншого в пошуках кращого варіанта.

Чому ж найм персоналу може тривати дуже довго, і чому дуже часто не дає результату або дає не ті результати ми поговоримо з фахівцями сайту робота у Івано-Франківську.

Одна з причин, що до 60 відсотків рішень прийнятих компаніями у сфері рекрутингу невірні, на вакансії приймаються кандидати за чиєюсь рекомендацією або по знайомству.

Причина друга - компанії не знають, хто їм потрібен. Це відбувається по ряду причин, самі HR не знають компанію, а підрозділи не залучаються до опису вакансії або ж відмовляються в цьому брати участь, тому HR змушені складати вакансію під своє розуміння ситуації і виходить, що або таких кандидатів на ринку немає або ж крім сміху вакансія у кандидатів ніяких інших почуттів не викликає.

Причина третя - пошук ідеального кандидата. Компанія складає ідеальну картинку і відмовляє всім, хто їй не відповідає. Причому іноді це доходить до фанатизму. Винуватцями цієї ситуації можуть бути як самі HR "не бажають показувати не гідних кандидатів", так і директора "не бажають дивитися на не задовольняючих усім вимогам кандидатів". Якщо цей кандидат потрібен по-справжньому, то ситуація сумна і компанія дійсно втрачає час, гроші і т. п. і тоді здоровий глузд іноді перемагає. А якщо вакансія швидше перспективна, то подібна ситуація може тривати дуже довго, що ми зазвичай спостерігаємо на сайтах коли вакансії оновлюються місяцями, а на роботу нікого не беруть.

Причина четверта - невідповідність заявлених вимог і пропонованих умов. Умовно можна назвати цю ситуацію, коли кандидат повинен вміти все, і все це практично задарма. Ситуація яка сьогодні склалася в Україні на ринку праці, тільки посилює цю проблему. Але зрозуміти це і подолати цю ситуацію у багатьох компаній не виходить. Вони готові шукати і чекати, але тільки чого?

Причина п'ята - репутація компанії на ринку праці не дуже. Причин може бути безліч, багато прикладів таких компаній. І як би вони не намагалися підтримувати свій імідж і репутацію. Всі ці спроби легко руйнуються в соціальних мережах, в думках про компанію її нинішніх і колишніх працівників, в думках співробітників компаній-партнерів і т. п. Все це призводить до того, що іноді компанії змушені не вказувати свою назву вакансії до тих пір, поки це можливо, але це не особливо допомагає. А багато кандидати в ці компанії навіть не йдуть.

Причина шоста - дуже заплутана, довга або незрозуміла процедура відбору. Думаю ви вже зрозуміли про що це. Тривають годинами (а іноді і кілька днів) тестування і невідомий або дуже довгий (деколи місяць і більше) період між співбесідами і огидний зворотній зв'язок від компанії, а часом і пропажа контактної особи від компанії, а часто просто невідомість, в якій перебуває кандидат і т. п. У багатьох поважаючих себе кандидатів не вистачає терпіння чекати все це і виникає бажання припинити всі контакти з компанією, яка веде себе подібним чином.

Причина сьома - помилки у вакансіях. І можливо ця причина сама незначна. Але вона також впливає на те, що на вакансію низький відгук або він взагалі відсутній. Що тут граматичні помилки; помилки у назві посади; помилки у назві або описі компанії; невідповідність посади та опису вакансії; в описі вакансії назва посади весь час змінюється і т. п.

Насправді не так і важливо скільки причин того, чому найм персоналу залишається безрезультатним. Головне питання в іншому якої шкоди все це завдає компанії.

Читайте також: Право на винос, або Чому крадуть співробітники і Чому здобувачі не приходять на співбесіду?


24.08.2015 13:07
» »
Мы у Facebook


Реклама


Copyright Pracja.com.ua privacy policy