Останнім часом у публікаціях, присвячених прихованим небезпекам тієї чи іншої роботи, спостерігається певний перекіс. Вчені немов ополчилися проти одного головного "ворога" – сидячої роботи. Зрозуміло, не викликає сумніву той факт, що довготривале, протягом 8 годин щодня сидіння в офісі за комп'ютером значно підвищує ризик розвитку ожиріння, діабету 2-го типу, а також хвороб судин і серця. Про ці проблеми ми й говоримо сьогодні з фахівцями порталу робота у Хмельницькому.
Разом з тим є чимало професій, не пов'язаних з офісною роботою, які, однак, також пов'язані з ризиком розвитку багатьох серйозних хвороб. Британські вчені з декількох клінік країни (Royal Brompton Hospital, Queen Elizabeth Hospital і інших) підготували статтю, в якій описали ризики для здоров'я, пов'язані з різними професіями.
Так, наприклад, дуже спокійна і мирна професія пекаря виявилася досить несподівано пов'язана з підвищеним ризиком розвитку бронхіальної астми. Регулярне вдихання дрібних частинок борошна призводить до того, що у людей, схильних до розвитку цієї хвороби, вона проявляється протягом не більше ніж перших 2-х років роботи в пекарні або на хлібозаводі. 10% усіх випадків астми у дорослих пов'язані з їх професіями.
Як не дивно, але у перукарів астма не є основним професійним захворюванням, як можна було б подумати – адже працівникам перукарень доводиться щодня вдихати частинки волосся своїх клієнтів. Але головний бич працівниць і працівників салонів краси – це хронічні хвороби шкіри, насамперед, контактні дерматити. Причиною цих хвороб є вплив різних хімічних речовин, які застосовуються для фарбування волосся і догляду за ними.
А у пілотів цивільної авіації та членів екіпажів (штурманів, бортпровідниць тощо) значно підвищений ризик розвитку меланоми, найбільш небезпечної форми раку шкіри.
Причиною цього є інтенсивне вплив ультрафіолетових променів. Політ на висоті 9 000 метрів протягом 1 години забезпечує льотчикам і стюардесам дозу опромінення ультрафіолетом, яку вони могли б отримати при знаходженні в солярії протягом 20 хвилин.
Читайте також: Як розмовляти по телефону при пошуку роботи і як здобувачі прогинають HR менеджерів.