Реєстрація
Вхід
» »

Профорієнтація 2022 року: хто потрібен роботодавцям через 5 років

Зелена, цифрова, срібна економіки — що означають ці слова і у що це все виллється. Pracja.com.ua розповість, які зміни прийдуть у трудові відносини, і що може торкнутися саме Вас.

Всі ми станемо свідками воістину грандіозного події — черговий промислової революції. Як колись вся ручна праця була замінена машинною, у найближчі 5-10 років, всі виробничі процеси будуть оцифровані.

Вже 4 пром-революція сильно позначиться на звичному нам уклад речей. Зокрема на класичному наборі професій і трудових відносинах в їх традиційному розумінні.

Погана новина для фахівців індустрії робочого персоналу. Згідно думки експертів, саме цю галузь праці чекають найбільші кадрові зміни. Управління верстатами і конвеєрами буде передано до «рук» штучного інтелекту.

Незабаром назавжди зникнуть професії, пов'язані з низькокваліфікованою і монотонною працею. Це торкнеться не тільки роботяг, але й «білих комірців». Секретар, бібліотекар, архіваріус, бухгалтер первинного обліку та багато інших — всі ці фахівці в найближчому майбутньому будуть занесені на «Чорну книгу вимерлих професій».

Україна хоча і відстаючи від передового світу, теж поступово виходить на курс «Цифрової економіки». Все більше процесів переміщається в «цифру». В онлайн йдуть навіть такі сфери як: енергетика, ЖКГ та медицина.

На хвилі загальної комп'ютеризації потужний поштовх до розвитку отримала сфера інформаційних технологій. Прямо зараз IT вже є найбільш високооплачуваною і досить затребуваною галуззю. Але в майбутньому вона має всі шанси отримати монополію на українському ринку праці.

До 2030 року зросте попит на вузькоспеціалізованих фахівців. Так, поки що цією тенденцією навіть не пахне. Сьогодні роботодавці, навпаки, вітають широкий кругозір співробітників. У 2017 чітко простежується тренд підвищення вимог як до досвіду роботи, так і до переліку компетенцій.

Більшість трудових відносин стануть дистанційними. І це дійсно відмінна новина.

По-перше, роботодавці зможуть економити на утриманні офісів, а працівники будуть мати можливість поєднувати кілька місць роботи. «Полізайнятість» - ще один тренд майбутнього. Завдяки йому очікується зростання середньої зарплати в Україні, так і рівня життя в цілому.

Через 5 років збільшиться середній вік працюючих громадян у країні. Такий розвиток подій просто неминучий. На адаптацію людей пенсійного віку до сучасних реалій і спрямована «Срібна економіка». Однак самі ініціатори цієї політики налаштовані не дуже оптимістично. Перш ніж навчати літніх, потрібно виховати молодь.

Поки все це звучить як плани на далеке і нездійсненне майбутнє. Але всі технології вже готові і чекають своєї години.

Наступного разу поговоримо: Гейміфікація: працюй легше, працюй граючись і Якщо ваша професія завтра помре?


24.04.2017 13:56
» »
Мы у Facebook


Реклама


Copyright Pracja.com.ua privacy policy