Реєстрація
Вхід
» »

Чого очікувати від стресового інтерв'ю

Співбесіди бувають різні. На якихось вас змусять заповнити анкету з двох аркушів, а потім мило поговорять, а на яких-то вам будуть намагатися грубіянити або чого гірше. Другий тип інтерв'ю викликає найбільше емоцій у претендентів, хоча насправді зустрічається не так вже часто. Правда, елементи стресового інтерв'ю включає у бесіду з заявником майже кожен інтерв'юер. І до них треба бути готовим заздалегідь.

Мета стресового інтерв'ю - перевірити вашу реакцію на складності, визначити вашу поведінку і взагалі вміння володіти собою в нестандартній ситуації. Таке інтерв'ю допомагає визначити вашу стійкість до хамського ставлення і здатність "ковтати образи". Якщо ви почали захищатися, виправдовуватися, злитися, ображатися — значить, не пройшли випробування. Потрібно у що б то не стало зберегти до кінця бесіди здатність до дискусії, позитивний настрій, упевненість і не видавати свого роздратування.

Якщо ви влаштовуєтеся на позицію лікаря, інженера або кухаря, наприклад, вам не варто турбуватися. Такі інтерв'ю найчастіше проводять на співбесідах на вакансії фахівців з персоналу, менеджерів з реклами або продажу, банківських працівників, психологів, журналістів і співробітників керівної ланки. Рядових співробітників перевіряють тільки на стресостійкість і позитивну готовність до співпраці, а керівників тестують на наявність вольових якостей, лідерський потенціал і готовність вирішувати завдання у нестандартних умовах.

Тепер про те, як пройти співбесіду у вигляді стрес інтервью. Вам можуть задавати стресові питання - несподівані, складні або нелогічні. Наприклад, питання для оцінки професіоналізму кандидата («Яку зарплату ви хочете? Чому ми повинні стільки платити?» або «Говорите, у вас великий досвід? Ми бачили і досвідченіших»), несподівані питання на швидкість реакції («Назвіть п'ять цензурних лайок» або «Чому на калькуляторі цифри йдуть знизу вгору, а на телефоні – згори вниз») або питання на особисті теми («А чому ви досі не одружені? Не в злагоді з людьми?»). Підготуватися заздалегідь потрібно до відповідей на питання, що стосуються ваших кар'єрних перспектив, професійних якостей, достоїнств і недоліків. Продумайте приклади і готові пояснення. Каверзні питання потрібні не для того, щоб перевірити ваші знання, а щоб оцінити швидкість реакції. Наприклад, хорошою відповіддю на питання «Чому земля кругла?» буде «Коло – це символ досконалості, тому у землі просто не може бути іншої форми.» А якщо рекрутер наполегливо і не дуже тактовно цікавиться вашими особистими обставинами або сімейними справами, не варто нервово кричати: «Це вас не стосується!» Відповідайте прямо, але без зайвих подробиць: «Так, розлучена. Але навряд чи це завадить мені сумлінно працювати».

Крім незручних і складних питань, для вас можуть штучно створювати стресові ситуації. Найпростіший приклад - вас можуть змусити довго чекати початку співбесіди, від 30 хвилин до години. Саме правильна поведінка в цьому випадку - розслабитися, і якщо є можливість - почитати книгу, адже так ви продемонструєте не тільки обличчя, але і здатність до постійної самоосвіти. Анкетування перед інтерв'ю теж може бути пов'язане зі складнощами. Наприклад, якщо вас залишають в порожньому коридорі без меблів і пропонують заповнити анкету, не робіть цього «на коліні». Обов'язково поцікавтеся, де ви могли б присісти. Будьте готові до того, що заповнену анкету у вас можуть попросити переписати, і не один раз, пославшись, наприклад, на нерозбірливість почерку. Налаштуйтеся на те, що стресове інтерв'ю – це своєрідна гра, у якій є свої правила. Вас таким чином просто перевіряють з метою отримати максимум інформації про потенційного працівника в стислі терміни. Незважаючи ні на що, залишайтеся спокійним і доброзичливим, відповідайте на поставлені питання, а не на провокацію. Спокійно приводьте конструктивні аргументи на свій захист.

Візьміть ініціативу на себе. Якщо вас звинувачують у невірному виборі професії – запитайте, яку професію вам порадив би інтерв'юер. Вам кажуть, що ви уникаєте відповіді – скажіть, що ви всього лише уникаєте конфлікту. Якщо відчуваєте, що дратуєтеся, візьміть паузу – глибоко вдихніть і рахуйте до десяти.

Якщо ви прочитали цю статтю, ви вже попереджені про можливість потрапити на стрес-інтерв'ю. А, як відомо, попереджений – значить озброєний. Однак якщо після інтерв'ю перед вами не вибачаться за настільки незвичайний або різкий спосіб проведення співбесіди, варто подумати, чи хочете ви взагалі працювати в цьому місці.

У наступній статті поговоримо: Кілька важливих фінансових питань роботодавцю, а також Ще раз про резюме...


21.11.2016 13:08
» »
Мы у Facebook


Реклама


Copyright Pracja.com.ua privacy policy