Реєстрація
Вхід
» »

Як пройти тест на детекторі брехні при прийомі на роботу

В даний час детектор брехні все частіше використовують, у деяких компаніях це стало обов’язковою частиною співбесіди при прийомі на роботу. За даними деяких компаній в результаті перевірки відсіюється більше 30% кандидатів на посаду продавців, кур'єрів, складських працівників, 10-15% кандидатів на керівні посади. Більше 15% які влаштовуються на роботу відмовляються від проходження тесту на поліграфі, так як вважають це принизливим.

Перевірка на детекторі брехні не є протизаконною, проте без вашої письмової згоди роботодавець не має право її проводити. Ви звичайно можете відмовитися. Однак відмова може бути сприйнята вашим потенційним роботодавцем негативно.

Отже, ви все-таки зважилися на проходження тестування на детекторі брехні. Як підготуватися до цієї процедури?

У першу чергу потрібно гарненько виспатися. Утримайтеся напередодні від прийому алкоголю, седативних препаратів і будь-яких наркотичних речовин — вас можуть запідозрити в спробах "обдурити" поліграф.

Розслабтеся — це головне правило для успішного проходження тестування. Налаштуйтеся, зніміть з себе тягар важливості майбутньої перевірки.

Також ви повинні бути на 100% здоровим, навіть невелика нежить або дискомфорт у шлунку від того що на сніданок ви щось не те з’їли, може завалити вам цей тест.

Намагайтеся відповідати на всі запитання максимально щиро — поліграф дуже складно обдурити. Слідкуйте за тим, щоб у вас не було монотонного голосу під час відповідей і кам'яного обличчя. Самі розумієте, це викличе підозру в нечесності.

Якщо якісь питання вам незрозумілі або ви вважаєте, що вони зачіпають ваші особисті теми, ви можете відмовитися відповідати на них або попросити фахівця їх переформулювати.

Був випадок, коли випробуваного запитували, не підробляв він документи. Він відповів "ні", проте згадав випадок, коли довелося переробляти документи під іншу дату. Ситуація не кримінальна, однак детектор зафіксував це, як "брехня". У подібних випадках поясніть ситуацію і вас звичайно ж зрозуміють.

Обдурити детектор без спеціальних тренувань не можливо, навіть з тренуваннями це вдається не завжди, і ні всім психотипам людей, але все ж багато хто пробує це зробити. Одним із психологічних прийомів є управління емоціями за рахунок сили волі. Людина яка проходить тест намагається не реагувати на питання емоційно, не надавати їм значення, вона концентрується на інших дуках, хтось читає про себе вірші, або складає числа, а хтось надивившись фільмів кнопки під п’яту підкладає. Однак між кіно і реальністю є багато відмінностей, так, це може трохи збити показання поліграфу, але брехню правдою це не зробить, відповідь у кращому разі буде невизначеною, а невизначені відповіді це явна ознака що ви намагаєтеся обманути машину.

По статистиці, 55% тестованих зовсім не вдається обманути поліграф, і ще 42% вдається збити покази на невизначені, з ознакою навмисної маніпуляції при проходженні тесту. Лише 3% це вдається зробити, при цьому майже 2% з них мають психічні хвороби різного ступеня важкості. Так що перед спробою маніпулювання, замисліться, а чи такі страшні відомості ви збираєтеся розкрити на цьому тесті, адже спроба маніпулювання майже гарантовано призведе до провалу тесту, і відмові вам як кандидату, а у результаті щирих відповідей, роботодавець дізнається про декілька негативних вчинків з вашого минулого, але вони є у всіх, і на фоні інших кандидатів ваші вчинки можуть показатися не такими вже й страшними.

Чи потрібні детектори брехні при прийомі на роботу? Це дуже спірне питання. Однак у деяких компаніях результати поліграфа розглядаються, як дуже важливий критерій прийому співробітника на роботу. Радимо вам налаштуватися на перевірку позитивно і поставитися до цього, як до нового цікавого досвіду!

В наступній статті розбираємо: Як нагадати про себе після співбесіди?, а також 24 важливих поради перед співбесідою.


15.02.2016 16:36
» »
Мы у Facebook


Реклама


Copyright Pracja.com.ua privacy policy